NANOTECHNOLÓGIA

Bez ošetrenia sa voda, mastnota, baktérie či iné organické nečistoty dostávajú pod povrch materiálov.

nanotechnologie

Nanoochrana preniká do nerovností a vyplní otvory všetkých veľkostí.

nano technologie

Zamedzuje tak prístupu nečistôt, baktérií, plesní a navyše zaisťuje oživenie vlastností daného materiálu.

nanotechnologie

Nanotechnológia je označenie pre oblasť vedy a priemyslu, v ktorej je vykonávaná manipulácia s atómami materiálov tak, aby vznikali látky a materiály s netradičnými vlastnosťami a tým vznikla alternatíva k bežným produktom. Nanotechnológia pomáha v oblastiach priemyslu, medicíne, elektronike atď. Jednou z týchto oblastí je práve automobilový priemysel.
Konečným užívateľom nanotechnológia prináša predovšetkým ochranu, ľahšiu údržbu a tým úsporu peňazí a času. Medzi hlavné benefity nanotechnológie v auto-moto priemyslu patrí:

  • Oživenie farieb a zvýraznenie lesku.
  • Odolnosť proti oteru.
  • Veľmi účinná ochrana proti znečisteniu.
  • Jednoduchšia údržba.
  • Ochrana proti UV žiareniu.
  • Ochrana laku až 12 mesiacov.
  • Výrazne predĺži životnosť laku.

Ako nanotechnológie fungujú?

Nanočastice vytvárajú vrstvu čiže mriežku, ktorá je ľudským okom neviditeľná, má však neuveriteľnú pevnosť a navyše schopnosť odpudzovať vodu, mastnotu, baktérie, machy a ďalšie prevažne organické nečistoty. S pomocou nanotechnológie tak dokážeme predĺžiť životnosť materiálov, radikálne vylepšiť stav rôznych povrchov a zabezpečiť ich jednoduchú údržbu. To prináša značnú úsporu nákladov a znižuje ekologickú záťaž v akejkoľvek oblasti.

Vyberajte si len kvalitné a účinné výrobky

Rovnakú starostlivosť, s akou skúmate zloženia výrobkov pri nákupe potravín, venujte aj výberu nanoproduktov. Ak si prajete, aby výrobok splnil vaše očakávania, vyhnite sa produktom na báze silikónu, akrylu alebo teflónu. Ich efekt je len krátkodobý a celý proces bude nutné často opakovať.